Legjobb WordPress tárhely
Naponta merül fel a fórumokban, Facebook csoportokban a kérdés: Melyik tárhely-szolgáltatót válasszam?
Teljesen érthető, hogy mindenki igyekszik a számára legmegfelelőbb szolgáltatást megtalálni, legyen szó a tárhely minőségéről, vagy az áráról.
Ebben a cikkben tíz évnyi tapasztalat összegzését osztom meg veletek, hiszen honlapkészítőként nagyon sok hazai tárhelyszolgáltatóval dolgoztam együtt, nem csak weboldal készítés, de honlap költöztetés, honlap javítás, WordPress vírusirtás feladatokkal is.
Milyen okból merül fel a tárhely-választás kérdése?
Ennek alapvetően két oka van:
- Új honlap, vagy webáruház készítése
- Tárhely-váltás, ami rendszerint abból fakad, hogy a jelenlegi szolgáltató nem megfelelő.
Bármi is az ok, a szempontok, amiket figyelembe kell venned, nagyjából ugyanazok.
Honlap tárhely kiválasztásának szempontjai
1. Stabilitás
Fontos, hogy a honlapod, webáruházad kihagyás nélkül üzemeljen. Különösen fontos ez akkor, amikor fizetett kampánnyal tereled a látogatókat a weboldaladra.
2. Gyorsaság
A honlap betöltődése mind felhasználói, mind seo szempontból lényeges tényező. A leggyorsabb megoldás az ún. vps szerver, de ez
viszonylag drága, és inkább akkor lehet rá szükséged, ha speciális projektet futtatsz – hatalmas webáruházat, több tízezer termékkel, vagy sok felhasználós portált.
Normál weboldal, webáruház esetén az olcsóbb, osztott webtárhely teljesen megfelelő neked.
3. Biztonság
A szerver-biztonság tekintetében elsősorban a külső támadások elleni, tárhely-szintű védelemre kell gondolnunk. Ha ez rendben van a tárhelyen, akkor biztonságos üzemeltetés mellett saját weboldalunkat is jobb eséllyel védhetjük meg a hacker-ek ellen.
4. Könnyű kezelhetőség – cPanel
A tárhelyed technikai kezelésére létrehozott adminisztrációs felület, amely leegyszerűsíti a tárhely szintű feladatokat. Ezekből a feladatokból alapesetben nincs sok, viszont nagyon fontos a rendszeres biztonsági mentés, amit a saját érdekedben rendszeresen el kell végezned. CPanel-en keresztül gyakorlatilag néhány kattintással megteheted.
5. Webtárhely ár
Ár tekintetében a normál osztott webtárhelyek átlagosan 10000-15000 Ft éves díjjal üzemelnek. Érdemes megnézni, hogy tartalmaz-e domain kezelést, illetve SSL tanúsítványt az adott csomag, vagy ezekért még külön kell fizetned.
Nem érdemes csak az ár alapján döntened. Ha évi néhány ezer forinton múlik az online üzleted, akkor felesleges ezen spórolnod.
6. Próbatárhely lehetőség
A weboldal készítés során nagyon jól jön, ha van próbatárhely lehetőség. Így már a domain bejegyzése alatt is készülhet a honlapod, ami 1-2 hetes előnyt is jelenthet, ráadásul ez idő alatt még a tárhelyért sem kell fizetned!
Az általunk ajánlott tárhely szolgáltatók biztosítják neked ezt a lehetőséget.
7. Ügyfélszolgálat
Az ügyfélszolgálat minősége az a szempont, amelyben a legszélsőségesebbek a tapasztalatok.
Találkoztam már minősíthetetlen stílussal, laza lepattintással, és olyannal is, ahol egy hónapig (nem írtam el!) nem válaszolt a szolgáltató az ügyfele kifejezetten sürgős kérdésére. Ez a hozzáállás gyakorlatilag megbénítja az üzleted.
A többi pontban a rengeteg, piacon lévő tárhely-szolgáltató hasonló technikai paraméterekkel rendelkezik, az ajánlott tulajdonságok között nincs lényegi eltérés.
Számomra ezért az ügyfélszolgálat a döntő.
Nem számít, hogy mit ígérnek weblapjukon a szolgáltatók, kizárólag a tapasztalat alapján dolgozunk két kiválasztott partnerünkkel, akiket bátran merek ajánlani ügyfeleimnek is, mert maximálisan megbízom bennük.
Ajánlott tárhelyszolgáltatók:
Így rendeld meg a tárhelyed a Sybell tárhelyszolgáltatónál – lépésről lépésre
Sybell tárhely rendelés , tervezte: Plant-Web Studio
Extra partneri ajánlat!
Ha a képre kattintva rendelsz tárhelyet, és a megrendeléskor beírod ezt a kuponkódot: MB3E0BNTOK , az első éves webtárhely díjból 20% KEDVEZMÉNYT KAPSZ!
Honlap feltöltése tárhelyre
Ha van a tárhelyeden cPanel felület, a WordPress telepítése egyszerű lesz. A fájlokat a Fájlkezelőn keresztül fel tudod tölteni, az adatbázis és az adatbázis felhasználó szintén létrehozható a cPanel felületen keresztül.
cPanel nélkül a fájlok feltöltéséhez elsőként egy FTP kapcsolatot kell kialakítanod, az adatbázis pedig a phpMyAdmin felületen kezelhető.
A cPanel-hez gyakran automatikus telepítési lehetőség is jár, de ezt nem javaslom, inkább maradj a manuális telepítésnél.
WordPress tárhely igény
Amint már fentebb is láthattad, tárhely szempontjából a legfontosabb, hogy képes legyen a fájlok és az adatbázis kezelésére.
Ezzel ma már nincs probléma, minden tárhely tudja ezt. (Statikus html honlapok már nem nagyon készülnek.)
Fontos a biztonsági mentés egyszerű lehetősége, és az, hogy tartozzon a tárhelyedhez SSL tanúsítvány. Ez biztosítja a honlap biztonságos kapcsolaton keresztüli elérését (http helyett https), amely webshopoknál gyakorlatilag kötelező, azonban a honlapodat sem fogja szeretni a Google enélkül. Nem is szólva a biztonsági figyelmeztetésekről, amit a látogatóid kaphatnak a https hiánya esetén – nagy részük biztosan elkattint a hibaüzenetek hatására!
WordPress tárhely méret
Maga a WordPress rendszer nem túl nagy, egy egyszerű honlap néhány száz megabyte-nál nem több.
A keretrendszer, a tartalmak, a levelezés, és a biztonsági mentés tárhely-szükséglete miatt célszerű ebben az esetben 1-3 gigabyte (GB) tárhelyet vásárolnod.
Ha több honlapod van, esetleg webáruházat tervezel, akkor jól jársz, ha egy kicsivel nagyobb tárhelyet választasz, megközelítőleg 6 GB-ig.
Speciális weboldalak esetén, mint például online piactér, közösségi portál, tízezres nagyságrendű webáruház ennél nagyobb tárhely-méretre is szükséged lehet.
Válaszd a WordPress tárhelycsomagot itt, vagy nézz körül az 1-6 GB-os tárhelyek között itt – és elégedett leszel a tárhelyeddel!
WordPress tárhely nélkül
Igen, ez is lehetséges. A wordpress.com szolgáltatás egy ingyenes blog felület, ahol a tárhelyet tulajdonképpen a WordPress biztosítja.
A szolgáltatás teljesen ingyenes, azonban kizárólag személyes blog esetén ajánlom, üzleti célra az ingyenesség szokásos korlátai miatt nem alkalmas.
Összefoglalva:
- 1-6 GB méret
- Segítőkész ügyfélszolgálat
- SSL tanúsítvány a https kapcsolathoz
- cPanel a biztonsági mentéshez